Yaş ve Toz Emaye Fırınlar. Tunnel Type Emaye Fırın

BOYMAK Tunnel Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları'nda pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak 900 ºC 'de pişirilmesi prensibine dayanır. Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır.

Tunnel Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları, uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. Tunnel Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınlarımız demonte olarak imâl edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

Endüstride, yüksek kapasiteli üretim yapan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

 

Isıtma Ünitesi

Boymak ısıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın iç kısmına monte edilen özel olarak ithal edilen inkonel veya 310 cr- ni malzemeden yapılmış özel tasarımlı ısıtma eşanjörü sayesinde fırın ısısını ortam sıcaklığından +900 ºC 'ye çıkartılır. Fırın PLC kontrollüdür. Kullanılan BEG ler fırın ebatına ve kg'a göre değişir.

 

Tunnel Type Pişirme Fırını Teknik Özellikleri

Tunnel Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Fırınının iç kısmına gelen bölümü
1260 dereceye dayanıklı 250mm Seramik Yünü, 100mm Kaya Yünü malzemeden imâl edilmektedir.

Fırın dış saçları elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 350mm
izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Emaye fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının (±20) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Fırın girişinde
özel olarak dizayn edilmiş radyan tip vantilatör bulunmakta, bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır.

Isı kontrolü, fırın içersine yerleştirilen Termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAK Tunnel Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-900 °C 'ye kadar ayarlanabilmektedir.

Pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-1000 ºC 'ye kadar ayarlanabilmektedir.

Yaş ve Toz Emaye Fırınlar
 
Box Type Emaye Fırın
M Type Emaye Fırın
Tunnel Type Emaye Fırın
   

English - Russian - Arabian

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.