BYM2011 Manuel TRIBO Toz Boya Tabancası

BYM2011 Boymak Manuel TRIBO Sistem Elektrostatik Toz Boya Tabancası, ergonomik yapısı ve hafifliği nedeni ile tercih edilmektedir. Corona tabancalarda olduğu gibi yüksek gerilim kaskatı yoktur. Tabanca içerisine yerleştirilen özel aparatlar sayesinde boya partikülleri sürtünmeye bağlı olarak elektrostatik olarak yüklenir. Yüklenen toz boya partikülleri boya hava karışımı mile birlikte homojen olarak parça üzerine yapıştırılır. Tetik sistemi dokunmatik ve hassastır.

BYM2011 TRIBO Toz Boya Tabancalar genel olarak girintili çıkıntılı zor geometrilerde tercih edilmektedir.

Elektrot gurubu özel olarak tasarlanmıştır ve toz boya partiküllerini homojen olarak dağıtmaktadır. Üzerinde çalışılan parça geometrisine göre çeşitli nozullar ile derinliği olan parçalar kolaylıkla boyanabilir. Uzun çalışmalarda verim düşüklüğünü önleyen ve boya partiküllerini parçalayarak iş barçası üzerine homojen olarak dağıtan VORTEKS havası tüm modellerimizde mevcuttur.

Havası tüm modellerimizde mevcuttur. Tabanca kabze kısım karbon esaslı iletken malzemeden imal edilerek statik yükün insana zarar vermemesi sağlanmıştır Tabancanın CORONA sisteme göre dez avantajı METALİK renklerde kullanılmamasıdır.

Tabanca demonte haldedir tüm parçalarına kolaylıkla ulaşılabilir. Hızlı bir şekilde parça değişimi yapılarak her hangi bir arızada firmanın iş kaybı minimize edilir.

 

BYM2011 Manuel TRIBO Teknik Özellikler...
Ağırlık 504gr
Giriş Gerilimi max 22Vpp
Çıkış Gerilimi max 100 KV.DC
Giriş akımı max 0.9 Amp
Çıkış akımı Max 160 Mikro Amp DC
Koruma Cinsi IP 54
Kıvılcımlaşma FN
Yapı Tarzı EN 50050+50053 TZ.
Giriş Hava Basıncı 5 bar meme
Kutup Negatif
Toz Boya Çıkışı 500 gr/dak. (max.)
Hava giriş basıncı max 3 bar / 43.5 Psi

 

BYM2001 Güç Ünitesi...

BYM2001 Ektrostatik Güç Ünitesi, toz boya püskürtme sisteminin hava kontrolünü ve tabancaya giden kademesiz ayarlı voltajı sağlayan bir ünitedir. Bu ünite hem manuel tabancalarda hemde otomatik tabancalarda kullanılan bir cihazdır.

Güç ünitesinde Modülün ön yüzeyindeki kontrol panelinden tüm voltaj değerlerini okumak ve ayarlamak mümkündür. Modülün ön kısmında bulunan ayarlanabilir regülatörler sayesinde, dozaj havası boya besleme havası ve vorteks havası kolaylıkla ayarlanır. .Koruma sınıfı diğer sistemlerden farklı olarak IP 54 olarak imal edilmiştir. Düz yüzeylerin boyanması, girintili çıkıntılı parçaların boyanması ve boyası istenilen düzeyde olmayıp tekrar boyanması dijital modül üzerindeki statik ayar düğmesi yapılmaktadır.cihazon arka kısmında voltaj oynamalarına karşi cihazı korumak için sigortalar mevcuttur. Özel tasarlanmış tabanca kablosu giriş soketi ve açma kapama düğmesi ayrıca cıhaz üzerindeki statik elektrik yükünü aktaracak topraklama kablosu mevcuttur. Cihazın dış kutusu elektrostatik boya ile kaplı ve sızdırmazlık elemanları ile tecrit edilmiştir.

 

BYM2001 Güç Ünitesi Teknik Özellikler...
Genişlik 595mm
Yükseklik 120mm
Derinlik 740mm
Ağırlık yaklaşık 3.8kg
Ana Giriş Voltajı 85 VAC den 250 VAC
Frekans 47 Hz den 440 Hz
Giriş Gücü max 25 W
Çıkış Voltajı max 22 Vpp
Çıkış Akımı max 0.9 amp
Corona Akım Limit 5 mikroA den 120 mikro A ayarlı
Valve Kontrol Voltajı 24 VDC
Koruma Sınıfı IP 54
Yüksek Voltaj 0 dan 100 kV
Corona Akım 0 dan 120 mikroA
Trıbo Akım 0 dan 5 mikroA
Basınç Aralığı 6…8 bar
Hava Girişi 10-12 bar
Hava Miktarı max 20 m3/saat
Çıkış Havası -
Tabanca Giriş Basıncı 2 den 12 m3/saat

 

ENJ2002 Toz Boya Enjektörü...

ENJ2002 Toz boya enjektörü, toz boya deposundan aldığı boyayı tabancalara aktaran özel olarak tasarlanmış bir parçadır. İyi tasarlanmış bir enjektör venturi sistemi ile toz boyayı homojen olarak tabancalara aktarması gerekmektedir. Oymak toz boya enjektörleri toz boyayı yardımcı hava ile birlikte ana modül üzerindeki regülatörler vasıtası ile homojen olarak tabancalara ulaştırmaktadır. Enjektör üzerinde bulunan meme ve teflon burçlar özel olarak tasarlanmıştır.

 

ENJ2002 Toz Boya Enjektörü Teknik Özellikler...
Toz Boya Bağlantısının Çapı 12mm
Teflon Burç 12mm 1 adet
Enjektör Memesi Çapı 3mm
Hava Bağlantısının Çapı NW 6
3.5 Bar'da sıkıştırılan hava miktarı Max. 6 Nm3/saat
Hava Basıncı Max. 2-6 bar
Toz Boya Kapasitesi yaklaşık 50-380 gr/dk

 

TBH12 Toz Boya Hortumu...

TBH12 Toz Boya Hortumları anti statik grafitli özel imal edilmiş hortumlardır. üzerinde elektrostatik yük birikmesi olmaz ve boya partikülleri iç kısmının kayganlığı nedeni ile akışkanlığı nedeni ile kolayca tabancaya ulaşır. Temizlik esnasında iç cidarına boya yapışmayacağı için hızlı bir şekilde basınçlı hava uygulayarak temizlenir.

 

TBH12 Toz Boya Hortumu Teknik Özellikler...
Toz Boya Bağlantısının Çapı 12mm
Toz boya bağlantısının çap 12mm
Hava Bağlantısının Çapı NW 6
3.5 Bar'da sıkıştırılan hava miktarı Max. 6 Nm3/saat
Hava Basıncı Max. 6 bar
Toz Boya Kapasitesi yaklaşık 50-280 gr/dk

 

AR50 Taşıyıcı Araba...

AR50 Taşıyıcı araba elektrostatik toz boya cihazı, tabancası ve toz boya deposunun kompakt olarak toplandığı bir araçtır. Özel tasarımı sayesinde son derece kullanışlı olan taşıyıcı arabalar alt kısmında bulunan tekerlekler vasıtası ile kolaylıkla taşınmaktadır. Kompakt oluşu sebebi ile çok fazla yer kaplamamakta ve cihaz kontrolü tek bir merkezden yapılmaktadır. Ana konsül iç kısmına yerleştirilen şartlandırıcı vasıtası ile kompresörden gelen nem belli bir oranda konsül üzerinde yakalanır. Kompresör havasının miktarı konsül üzerinden ayarlanır.

 

AR50 Taşıyıcı Araba Teknik Özellikler...
Genişlik 595mm
Yükseklik 800mm
Derinlik 350mm
Askı 1 adet
Tekerlek 4 adet
Şartlandırıcı 1 adet
Regülatör 6-8 bar 1 adet
Ağırlık yaklaşık 8 kg
Basınç aralığı 10…12 bar
Yapı malzemesi St37 1,2 mm elektrostatik toz boyalı saç

 

TBD 50-200 Toz Boya Deposu...

Boymak toz boya depoları corona ve tribo sistemde kullanılmak üzere 50lt,100,lt,160lt,200lt olarak tasarlanmıştır. Toz boya depoları toz boyanın konduğu ve üzerinde enjektörlerin bulunduğu özel tasarlanmış depolardır. Toz boya depolarının alt kısmına yerleştirilen ithal akışkan taban vasıtası ile boya hareketlendirilir. Akışkan taban havayı geçirir fakat boyayı geçirmez.

Bu sayede depo içerisine aktarılan boya partikülleri hareketlenir. Depo üzerinde özel olarak yataklanmış enjektörler boyayı rahat bir şekilde emerek tabancalara ulaştırır. Depo üzerinde bulunan sızdırmaz kapak vasıtası ile hızlı bir biçimde taze boya ilavesi yapılır.

 

TBD 50 Toz Boya Deposu Teknik Özellikler...
Genişlik 300mm
Yükseklik 400mm
Derinlik 250mm
Kabartma 250*300*8mm
Kapak Menteşeli 1 adet
Enjektör yuvası 1 adet
Hava giriş 8 lik
Hava ihtiyacı 3-6 bar
Yapı malzemesi ST 37 1,2 mm elektrostatik boyalı.
Elektrost. Toz Boya Tabancaları
 
Corona ( Manual ) Tabanca
Corona ( Automatic ) Tabanca
Tribo ( Manual ) Tabanca
Tribo ( Automatic ) Tabanca
Toz Boya Robotları
Otomasyon Dolabı
Geri Dönüşüm Sistemi
Toz Boya Deposu
   

English - Russian - Arabian

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.