Alüminyum Kaplama Tesisleri. Alüminyum Termikleme Fırını
Alüminyum Kaplama Tesisleri


Alüminyum Termikleme Fırını, alüminyumun sertleştirilmesi amacı ile üretilen bir fırındır. Alüminyum termikleme fırınları alüminyumun gözenek yapısını 180-200 °C belirlenen saat dilimleri arasında düzenleyerek sertleşmesi amaçlanmaktadır. Günümüz sanayinde, birçok Alüminyum firması tarafından BOYMAK Termik Fırınları kullanılmaktadır.

 

Alüminyum Termikleme Fırını Özellikleri...

Fırın, ısı kayıplarını minimum noktaya getirecek şekilde dizayn edilmiştir. Şasi üzerine kurularak monte edilir. Termikleme fırınının iki cidar arası 160mm 53 kg/m3 yoğunluğundaki kaya yünü maddesi ile tecrit edilir. Fırının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm Galvaniz Sac olacaktır. fırının dış kısmı DKP sac 1.2mm üzeri elektrostatik toz boya ile kaplanacaktır Pişirme fırınının içerisinde sıcak havayı üfleyen radyal tip vantilatörler bulunmaktadır. Isı ünitesinde hazırlanan sıcak hava fırın üst kısmında oluşturulan kanal vasıtası ile fırın içerisine sevk edilmektedir.

Fırının orta kısmına monte edilecek olan bir adet ısı ünitesi fırın ısısını +5 °C 'den 250 °C 'ye çıkartabilecek şekilde dizayn edilecektir.
Termoblok 25 m2 ısı yüzeyi olacaktır. Yanma odasında ısıyı fırın içerisine gönderen türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok un iki cidar arası 160mm 850 °C 'ye dayanıklı kaya yünü ile tecrit edilir. Isınma gaz brülörü ile sağlanmaktadır. Fırının sıcaklık kontrolü 7 ayrı noktadan (ortalama) dijital termostatla yapılmaktadır. Fırın içi sıcaklık farkı maksimum ± 10 °C 'dir. Termokupullardan herhangi biri set edilen sıcaklık değerinin ± 10 °C dışında ölçüm yapması durumunda sistem alarm verecek şekilde otomasyona sahiptir.

Elektrik pano sistemi üzerinde bulunan gösterge üzerinden arzu edilen sıcaklıkta ve çalışma aralığında sistem ayarlanabilir. Herhangi bir şekilde veya otomatik kumandanın arızalanmasından kaynaklanacak bir ısı yüklemesine karşı emniyet termostatı mevcuttur. Termik fırının her iki tarafında da giyotin kapı bulunur. Yükleme sistemi manuel içeri ve dışarı hareket otomatik olarak yapılır.

Alüminyum termikleme fırınları ısı ve kontrolü PLC pano kullanılarak yapılmaktadır. PLC pano fırını periyodik zaman aralıklarıyla
7 ayrı noktadan ölçmekte ve fırının her tarafında istenilen alüminyum sertliğini alabilmek için ısı kontrolünü sağlıklı bir şekilde yapmaktadır.

 
Alüminyum Termik Fırın
Alüminyum Ahşap Desen Fırın
Dik Alüminyum Boyama Tesisleri
Alüminyum Dökümhane
Alüminyum Kalıp Tavlama Fırını
Alüminyum Homojenize Fırını
Alüminyum Eloksal Tesisler
   

English - Russian - Arabic

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.