Elektrostatik Toz Boya Tesisi. Elektrostatik Toz Boya Fırını. U Type Pişirme Fırını
Elektrostatik Toz Boya Fırınları


U Type Pişirme ve Kurutma fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak pişirilmesi prensibine dayanır.
Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır.

BOYMAK U Type Pişirme ve Kurutma fırınları uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. Demonte olarak
imal edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta, istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

U Type Pişirme ve Kurutma Fırınları endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Beyaz eşya, otomotiv, inşaat, tarım makineleri, alüminyum sanayi gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır...

 

Isıtma Ünitesi

BOYMAK Isıtma Eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından + 230 ºC ye çıkarabilmektedir. BOYMAK Isıtma Eşanjörleri 310 kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imal edilmektedir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.

Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş dikişsiz duman borusudur. Termoblok yanma odası içersine konulmakta etrafı 150mm Kaya Yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içersine dağılan türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte ayrıca Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır.

 

U Type Fırın Teknik Özellikleri

U Type Pişirme ve Kurutma Fırınları sandviç paneller halinde şase üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir.
Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2 mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm Kaya Yünü, dış kısmına gelen bölümü 120mm Cm Yünü ile tecrit edilmekte, pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + - 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını içersinde hava sürkilâsyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içersinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir. U Type Pişirme Fırınları'nda giriş ve çıkışında iki adet sürgülü kapı bulunmaktadır. Bu kapılar parça büyüklüğüne göre otomatik veya manuel olarak ayarlanmaktadır. Bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır.

Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAKU Type Pişirme ve Kurutma Fırınları, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-250 °C ye kadar ayarlanabilmektedir.

 
Box Type Fırın
Palet Konveyörlü Fırın
Tunnel Type Fırın
U Type Fırın
   

English - Russian - Arabian

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.