Yaş ve Toz Emaye Kabinler. M Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırını

BOYMAK M Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınlarında pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak 900 derecede pişirilmesi prensibine dayanır. Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır iş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır. M type Pişirme Fırınları uzman mühendislik kadromuzla özel olarak dizayn edilmektedir. M type Pişirme Fırınları demonte olarak imal edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır.

Endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

 

Isıtma Ünitesi

Boymak ısıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın iç kısmına monte edilen özel olarak ithal edilen inkonel malzemeden yapılmış özel tasarımlı ısıtma eşanjörü sayesinde fırın ısısını ortam sıcaklığından + 1000 ºC ye çıkartılır. Fırın PLC kontrollüdür. Kullanılan BEG'ler fırın ebatına göre degişir.

Emaye fırınları özel olarak tasarlanmaktadır.

 

M Type Fırın Teknik Özellikleri

M type Pişirme ve Kurutma Fırınları şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Emaye Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1430 dereceye dayanıklı 150mm Seramik Yünü 200mm Kaya Yünü malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 350mm izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Emaye fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının
( + - 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Pişirme fırını girişinde özel dizayn edilmiş radyan tip vantilatör bulunmakta, bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır.

Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAK M tipi emaye pişirme fırını istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile
0-1000 ºC kadar ayarlanabilmektedir.

 

 

 

 

Yaş ve Toz Emaye Fırınlar
 
Box Type Emaye Fırın
M Type Emaye Fırın
Tunnel Type Emaye Fırın
   

English - Russian - Arabian

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.