Wagner Toz Boya Sistemleri. PCA C4 Corona Otomatik Sistem Toz Boya Tabanca Seti
Wagner Toz Boya TabancalarıWagner grubunun en son teknoloji olarak çıkarmış olduğu tabancadır.
Yüksek gerimle çalışan tüm tabanca parçaları bu tabancanın ucundan bağlanmış olan ince ve düşük gerilim kablosu ile kontrol modülüne bağlanmıştır.Bu yüzden toz boya bulutu modüler teknik ile swıch ten rahatlıkla ayarlanabilir.Elektropnomatik kontrol modülü toz boya transferini,boya dozajını ve vortex havasını kolayca düzenleyebilir.

Bu tabancaların en önemli özellikleri:

  • Yüksek gerilim kaskatı tabancaya entegre edilmiştir.
  • Tabanca gövdesi yüksek rezistans özelliğine sahiptir.
  • Uniform olarak püskürtebilen nozul hem manuelde hem otomatikte kullanılabilir.
  • En iyi toz boya atomize edilebilirliği...
  • Optimal yükleme.
  • En son modül tekniği ile kontrol dilebilme.
  • Tüm recipricatörlerde kullanılabilen compact boyutlarına sahip olmasıdır.

 

 

 

EPG SPRINT elektrostatik güç ünitesi, toz boya püskürtme sisteminin hava kontrolünü ve tabancaya giden kademesiz ayarlı voltajı sağlayan bir ünitedir. Bu ünite hem manuel tabancalarda hemde ECOTECH dediğimiz otomatik ünitelerde kullanılan bir cihazdır.

Güç ünitesi hem Tribo hem Corona sistemle çalışabilme özelliğine sahiptir. İster Tribo ister Corona çalışılsın, modülün ön yüzeyindeki kontrol panelinden tüm voltaj değerlerini okumak ve ayarlamak mümkündür. Aynı zamanda dozaj havasını ve besleme havasınıda burdan ayarlama imkanı vardır.

Koruma sınıfı diğer sistemlerden farklıolarak IP 64 olarak imâl edilmiştir. Sistemde kullanılan digital modül üzerindeki hafıza kartları ve programlanabilir bellek sayesinde istediğini parcalarda voltaj ve amperajı ayarlayarak saklama ve tekrar bu ayarları çağırabilme özelliğine sahiptir. Düz yüzeylerin boyanması,girintili çıkıntılı parcaların boyanması ve boyası istenilen düzeyde olmayıp 2. bir
toz boya kaplaması söz konusu olan parçaların re-coat (tekrar kaplama) yapılarak rötüş işlemlerinin programları modül üzerinde hafızada mevcut olup bu programlar set edildiğinden tekrar ayara gerek kalmadan çağrılması ve zaman kaybı olmadan
boya yapılabilmesi bu cihazla mümkün kılınmıştır.

Buna ilave olarak modül üzerinde 50 değişik program hafızası mevcut olup tüm hava ve elektrik ayarlarını bu programlar vasıtasıyla tekrar set ederek çağırabilmek mümkündür. Boya ve hava yüzdesi otomatik olarak loop üzerinden ayarlanabilir. Hava dozaj ayarı ve yardımcı besleme havası gene bu loop sayesinde ayarlanıp istediğiniz program hafızasına set edilir ve girilen voltaj-amperaj değerleri ile beraber tekrar display üzerinden dijital olarak program numarasına göre çağrılabilir.

Ayrıca buna bağlı olarak elektrostatik yüklemeyi yapan kaskat, karekteristik ayarı 3 kademeli olarak cihaz dan takip edilebilir.

Wagner PCA C4 Corona Automatic Sistem Teknik Özellikler
Boyutları (boy x genişlik) 410 x 85 mm.
Ağırlığı (besleme hatsız) 535 gr.
Yapı tarzı Accord.EN 50177
Koruma sınıfı IP 64
Hava giriş basıncı Max. 3 bar - 43.5 psi
Hava tüketimi Max. 10 Nm3/saat
Toz boya çıkış miktarı Max. 450 gr/dk.
Yükleme Negatif
Çıkış voltajı Max.100 kV DC
Çıkış akımı Max.200 mikro A DC
Giriş voltajı Max. 22 Vpp
Giriş akımı Max. 0.9 A
Frekans 19-30 kHz
Corona Manuel Tabanca
Corona Otomatik Tabanca
Tribo Manuel Tabanca
Tribo Otomatik Tabanca
   
   
     

English - Russian - Arabic

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.