Alüminyum Kaplama Tesisleri. Alüminyum Ahşap Desen Fırını
Alüminyum Kaplama Tesisleri


Alüminyum ahşap desen fırınları, Alüminyum profil üzerinde ahşap ve mermer görüntüsü elde etmek için kullanılmaktadır.

Alüminyum profiller ilk olarak yüzey temizleme işleminden geçtikten sonra özel olarak üretilen elektrostatik toz boya ile kaplanır. Ahşap desen kaplama işlemi transfer kâğıdı ile kaplanan alüminyumun uygun sıcaklıkta fırınlanması ile transfer kâğıdındaki desenin profille aktarılması ile gerçekleşir. Film fiziksel olarak atmosferik basınç ve çevre etkenlerine dirençlidir. Ön hazırlık ve fırınlama prosesleri sırasında çevreye zarar vermemektedir.

 

Teknik Bilgiler...

Boyanmış alüminyum profiller manuel veya otomatik olarak filmle kaplandıktan sonra 7, 9, 11 veya 15 profil alacak şekilde, tek veya çift taraflı olarak çalışabilen yükleme istasyonunda taşıyıcı tezgahın üzerine konur. Her bir profil yüksek güçlü vakum pompası sayesinde vakumlanarak profil içindeki hava dışarı atılır. Profiller tümü ile vakumlandıktan sonra profil üzerine sıcaklık hissedici sensörler bağlanır.
Merkezi PLC grubuna gönderilen sinyal ile fırına parçalar sevk edilir.

Isı kaçışını engellemek üzere dizayn edilen kapı açılır ve profiller fırına girer. Arzu edilen sıcaklığa ulaşan profil/film otomatik olarak dışarı çıkartılır. Profillerin içine basılan basınçlı hava yardımıyla film ve profil birbirinden ayrılarak kaplanmış ürün sistem dışına alınır. Alüminyum ahşap desen fırınları sandvich paneller halinde şase üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir.

Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2 mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir.
Fırın dış saçları elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm
izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm Kaya Yünü dış kısmına gelen bölümü 120mm
cam yünü ile tecrit edilmekte pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ± 10 ºC üzerine çıkmamaktadır.
Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır.

Pişirme fırını içeresinde hava sirkülâsyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içeresinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir. Isı kontrolü fırın içeresine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAK Ahşap Desen Frınları, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-230 ºC 'ye kadar ayarlanabilmektedir.

 

Isıtma Ünitesi

BOYMAK Isıtma Eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından +230 ºC 'ye çıkarabilmektedir. Boymak ısıtma eşanjörleri 310 kalite Paslanmaz Çelik malzemeden imâl edilmekte ve 1000 ºC 'ye kadar dayanmaktadır.

Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş Dikişsiz duman borusudur. Termoblok yanma odası içerisine konulmakta etrafı
150mm kaya yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içerisine dağılan türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte
ayrıca Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır.

 

Ultrasonik Alüminyum Torbalama Makinası

Ultrasonik Alüminyum Dikiş Makinası, yüksek ve alçak ses dalgalarının değişimini saniyede 10.000 ile 15.000 kez transfer kağıdına göndermesi ile gerçekleşir. Boymak tarafından özel olarak dizayn edilen alüminyum dikiş makinası 7mt uzunluğundaki özel dizayn edilmiş tezgâha monte edilir. Tezgâhın üzerine dizilen alüminyum profiller transfer kâğıdına sarılarak dikiş makinasının kafa bölümüne getirilir. Ayarlanabilir hız kontrolü sayesinde ultrasonik kafa saniyede 10.000 ile 15.000 vuruş yaparak yaklaşık 40 saniyede 6mt uzunluğundaki profili diker.
Bu işlem bittikten sonra ahşap desen fırınına sevk edilen alüminyum profiller vakumlanarak fırınlanır.

 
Alüminyum Termik Fırın
Alüminyum Ahşap Desen Fırın
Dik Alüminyum Boyama Tesisleri
Alüminyum Dökümhane
Alüminyum Kalıp Tavlama Fırını
Alüminyum Homojenize Fırını
Alüminyum Eloksal Tesisler
   

English - Russian - Arabic

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.