Elektrostatik Toz Boya Tesisi - Elektrostatik Toz Boya Fırını - Box Type Fırın
Elektrostatik Toz Boya Fırınları


BOYMAK Box Type Fırınlar, kurutma ve pişirme işlemini gerçekleştirecek şekilde, parçanın bir askı veya taşıyıcı araba gurubuyla
fırın içerisinde yüklenmesi prensibi ile çalışmakta, yüksek verimli, yerden tasarruflu olup, üretim prosesinin akışına göre faklı sistemlerde
imalâtı yapılmaktadır.

Box Type Fırınlar genel olarak düşük kapasiteli imalâtlarda, ilk yatırım maliyetinin düşüklüğü sebebi ile tercih edilmektedir. Continue fırınlara göre daha az yer kaplaması ve "düşük yakıt maliyeti" sebebi ile kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.


Isıtma Ünitesi

Boymak ısıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen termobloklarımız fırın ısısını ortam sıcaklığından +230 ºC ye çıkarabilmektedir. Boymak ısıtma eşanjörleri 310 kalite paslanmaz çelik malzemeden imâl edilir ve 1000 ºC ye kadar dayanıklıdır.

Termoblokta kullanılan duman boruları normalize edilmiş dikişsiz duman borusudur. Termoblok yanma odası içerisine konulmakta etrafı 150mm kaya yünü ile tecrit edilmektedir. Yanma odasına, termoblok arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içerisine dağılan türbin fanı bulunmaktadır. Termoblok üzerinde bulunan gözetleme deliği sayesinde yanma verimliliği kontrol edilmekte, Termoblok içerisindeki gaz ve motorin sıkışmalarına karşı önlem alınmaktadır.

 

Box Type Fırın Teknik Özellikleri

BOYMAK BoxType Pişirme ve Kurutma fırınları sandviç paneller halinde şase üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme Fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır.

Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm izolasyon malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm Kaya Yünü, dış kısmına gelen bölümü 120mm cam yünü ile tecrit edilmekte pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + - 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır.

Pişirme fırını içerisinde hava sirkülasyonunu sağlayan radyan tip vantilatör bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içeresinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir.

Isı kontrolü fırın içerisine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAK Box Type pişirme fırını, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0 - 230 ºC'ye kadar ayarlanabilmektedir.

 

İmâl Şekli Demonte halde modüler olarak imal edilir
Paneller 150mm sandviç panel
İç Panel Sacı 1.2mm st 37 13-18 mikron Galvanizli Sac
Dış Panel Sacı 1.2mm st 37 13-18 mikron Galvanizli Sac
Şasi 2mm st 37 Sac
Üst Köşe 2mm st 37 Sac
Konstrüksiyon 65'lik ve 100'lük U Demir
İç İzolasyon Fırın iç kısmı 50mm 50 kg/m3 Kaya Yünü
Dış İzolasyon Fırın dış kısmı 120mm 18 kg/m3 Cam Yünü
Hava Kanalı 2mm özel dizayn galvanizli st 37 Sac
Taşıyıcı Araba 50*50 kutu profilden imâl edilmiş şasi halinde
Fırın Kapısı 1 adet - m3 gücü nispetinde
Kapı Sızdırmazlık Önlemi 320 °C'ye dayanıklı Silikon Conta
Sıcaklık 180-230 °C
Sıcaklık Kontrol Dijital Thermocup PT 100 ve Fe Constant
Elektrik üniteleri Siemens / Delta
Kulanılan Kablolar TSE & CE
Renk Üst Köşeler : RAL 5015 / Paneller : RAL 9010
Yapım Tarzı Modüler Sistem
Panel 160mm Sandviç Panel
İzolasyon 160mm 50 kg/m3 Kaya Yünü
Isıtma Tipi LPG / ELK/ LNG / Motorin ( opsiyonel )
Isıtma Şekli Konveksiyon
Isıtma Yükü K/cal LPG
Termoblok Kapasitesi Serpantinli Rezistans
Termoblok Yapı Malzemesi 310 Krom
Termoblok Borular Normalize edilmiş 48 ve 60'lık Çelik çekme duman borusu
Termoblok Isı Kontrol Dijital
Termoblok Tamir Biçimi Yan bölümde bulunan özel dizayn Müdahale Kapağı
Brülör Marka TSE
Sirkülasyon Fanı Güç nispetinden Radyan Fan
 
Box Type Fırın
Palet Konveyörlü Fırın
Tunnel Type Fırın
U Type Fırın
   

English - Russian - Arabic

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.