Yaş ve Toz Emaye Kabinler. Box Type Emaye Pişirme Fırını

BOYMAK Box Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları, kurutma ve pişirme işlemini gerçekleştirecek şekilde parçanın bir askı veya taşıyıcı araba gurubuyla fırın içersine yüklenmesi prensibi ile çalışmaktadır. Yüksek verimli yerden tasarruflu olup üretim prosesinin akışına göre faklı sistemlerde imalatı yapılmaktadır. Bu tür fırınlar genel olarak düşük kapasiteli imalatlarda ilk yatırım maliyetinin düşüklüğü sebebi ile tercih edilmektedir. Box tipi fırınlar kontinü fırınlara göre daha az yer kaplaması, düşük yakıt maliyeti sebebi ile kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.

 

Isıtma Ünitesi

Boymak ısıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın iç kısmına monte edilen özel olarak ithal edilen inkonel malzemeden yapılmış özel tasarımlı ısıtma eşanjörü sayesinde fırın ısısını ortam sıcaklığından + 1000 ºC ye çıkartılır. Fırın PLC kontrollüdür. Kullanılan BEG, fırın ebadına göre değişir. Emaye fırınları özel olarak tasarlanmaktadır.

 

Box Type Fırın Teknik Özellikleri

Box Type Emaye Pişirme ve Kurutma Fırınları sandvich paneller halinde şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 150mm 1430 dereceye dayanıklı Seramik Yünü, dış kısmı 200mm Kaya Yünü ile tecrit edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + - 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. BOYMAK Box Type Fırın, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-960 ºC kadar ayarlanabilmektedir.

Yaş ve Toz Emaye Fırınları
 
Box Type Emaye Fırın
M Type Emaye Fırın
Tunnel Type Emaye Fırın
   

English - Russian - Arabian

Anasayfa | Site Kullanım Şartları | Site Haritası | İletişim

© 2012 Tüm Hakları saklıdır.